Wymienniki ciepła ONDA do zastosowań przemysłowych i komercyjnych

wymienniki-ciepła-onda

Wymienniki płaszczowo-rurowe, wymienniki powietrzne, wymienniki płytowe lutowane i skręcane firmy ONDA.

Od ponad 20 lat włoska firma Onda z powodzeniem produkuje wymienniki ciepła na potrzeby chłodnictwa jak również klimatyzacji przemysłowej. Wysoka jakość urządzeń, szeroka gama produktów oraz elastyczność względem potrzeb Klienta. To wszystko sprawia, że wymienniki te są coraz częściej wybieranym produktem także w Polsce.

Wymienniki płaszczowo-rurowe.

Przejdź do karty produktów  – Płaszczowo rurowe wymienniki ciepła
„Flagowym” produktem firmy Onda są wymienniki płaszczowo – rurowe. Wymienniki te są produkowane jako parowniki, skraplacze czy chłodnice oleju. Wszystkie urządzenia występują w kilku różnych modelach, np. parowniki nisko, średnio lub wysokociśnieniowe w zależności od zastosowanego czynnika, do bezpośredniego odparowania lub zalane itp. Na potrzeby Klienta urządzenia te mogą posiadać od 1 do 4 obiegów freonowych. Szeroki zakres wydajności o wartościach do około 1500kW w przypadku parowników i ponad 3000 kW dla skraplaczy. Może być dodatkowo dokładnie dostosowany do wymagań, dzięki skracaniu lub wydłużaniu standardowych modeli oraz zmiennej liczbie przegród wewnątrz wymiennika. Materiały wykonania również zależą od wymagań Klienta. Od modeli wykonanych ze stali węglowej, poprzez stal nierdzewną po tytanowe. Istnieje również możliwość kombinacji materiałów, tak więc nie jest problemem wykonanie wymiennika z tytanowymi rurkami oraz płaszczem ze stali nierdzewnej. Stosowane materiały pozwalają na produkcję wymienników pod agresywne płyny jak solanki, oleje czy woda morska. A zastosowanie anod może dodatkowo wydłużyć żywotność urządzenia w trudnych warunkach pracy. Wszystkie modele zostały dokładnie przetestowane w zakładowych oraz niezależnych laboratoriach pod kątem wydajności i parametrów pracy. Dlatego urządzenia posiadają nie tylko standardowe oznaczenia CE ale także certyfikacje GOST, RINA, ASME i inne. Co więcej skraplacze przeznaczone do pracy z wodą morką posiadają certyfikacje większości towarzystw morskich.

Pod grupę wymienników płaszczowo-rurowych dołączone są niejako inne zbiorniki ciśnieniowe takie jak zbiorniki cieczy czy odolejacze.

O ich wysokiej jakości może świadczyć fakt, że używane są przez najlepszych światowych producentów agregatów i chillerów. Wspomniana wcześniej elastyczność względem potrzeb Klienta pozwala na produkcję nietypowych zamówień. Na przykład: kilka wymienników (parownik, skraplacz lub chłodnica oleju) na jednej ramie przygotowanej pod sprężarki. Oraz szereg dodatkowych akcesoriów jak rodzaje i położenie przyłączy, różne grubości izolacji, stopy czy dodatkowe podgrzewanie wymiennika.

Czytaj dalej >>

Wymienniki powietrzne.
Wymienniki płytowe i płytowo – ramowe.
Program doborowy.

Piotr Żółtaszek
Specjalista ds. Techniczno-Handlowych, LNS Sp. z o.o.

Artykuł publikowany w Magazynie Chłodnictwo&Klimatyzacja 04/2014 oraz na portalu www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl