Wentylatorowe chłodnice powietrza – usprawnienia oferowane przez LNS

Wentylatorowe chłodnice powietrza 

 

 

Producenci wentylatorowych chłodnic powietrza przygotowali wiele rozwiązań do zastosowania w komorach chłodniczych przemysłowych oraz komercyjnych. Chłodnice te różnią się od siebie konstrukcją, rozmiarem, materiałem wykonania, sposobem montażu. Łączy je jednak to, że przed przeprowadzeniem samego montażu technik musi wykonać szereg czynności – nie da się sprawnie zamontować, potocznie mówiąc, „golasów” prosto z hurtowni. Firma LNS, wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, oferuje szereg usprawnień do zastosowania w chłodnicach powietrznych.

 

Ułatwiony montaż

 

 

Monterzy i serwisanci instalacji chłodniczych mogą zamówić chłodnice z zamontowanym zaworem rozprężnym, kapilarami oraz z wyprowadzonymi rurami ułatwiającymi montaż w komorze. Do chłodnic mogą także zostać dołączone specjalne szpilki syntetyczne do podwieszenia chłodnicy z nakrętkami w komplecie. Wyposażane są w grzałki oraz węże odpływów na wymiar. Zaproponowane modyfikacje znacznie skrócą czas instalacji chłodnicy.

 

 

Energooszczędne wentylatory

 

 

W chłodnicach możliwa jest wymiana fabrycznych wentylatorów na energooszczędne silniki ECM i śmigła wykonane z tworzywa sztucznego. Wentylatory są okablowane, co ułatwia przeprowadzenie montażu. Silniki zamknięte w obudowie z tworzywa termoplastycznego, pobierają do 70% mniej energii od tradycyjnych silników oraz wydzielają mniej ciepła do obiegu chłodniczego, co pozwala na jeszcze większą oszczędność energii. Śmigła z wykonane z tworzywa są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki stałemu kątowi nachylenia zapewniają stabilność i stałą, zadaną wydajność pracy. Śmigła te pracują też znacznie ciszej, co pozwala obniżyć poziom hałasu emitowanego przez wentylator.

 

Odszranianie gorącymi gazami

 

 

Chłodnice powietrzne najczęściej przystosowywane są do odszraniania przy pomocy energochłonnych grzałek elektrycznych. Firma LNS wprowadziła linię do modernizacji chłodnic od dodanie możliwości odszraniania chłodnic gorącym gazem. Metoda ta wykorzystuje ciepło zawarte w sprężonych parach czynnika, doprowadzonych przy pomocy specjalnego rurociągu. Możliwe jest także wyprowadzenie dodatkowego fragmentu instalacji chłodniczej, który będzie odpowiadać za rozmrożenie tacy ociekowej chłodnicy.

Odszranianie gorącymi gazami działa dokładnie tam, gdzie wymraża się wilgoć, dzięki czemu jest bardziej efektywne i kilkunastokrotnie szybsze od tradycyjnego elektrycznego odszraniania.

 

Czujnik automatycznego odszraniania

 

Klientom, którym zależy na zapewnieniu jak najwyższej jakości przechowywanych produktów w połączeniu z jak największą oszczędnością energii, polecamy montaż czujnika automatycznego odszraniania. Standardowo odszraniania załącza się kilka razy dziennie niezależnie od tego czy w danej chwili jest ono potrzebne. Dzięki czujnikowi odszraniania skracamy ilość cykli odtajania do minimum. Czujnik mierzy grubość lodu na lamelach i załącza odszranianie tylko wtedy, gdy jest ono naprawdę niezbędne. Czujnik odszraniania może także zostać zamontowany na istniejących już instalacjach.

 

Jeżeli zależy Ci na usprawnieniu swojej pracy lub na zastosowaniu energooszczędnych w istniejącej instalacji, skontaktuj się z nami. Napisz na info@lns.com.pl a my chętnie pomożemy!