Jak wybrać komorę chłodniczą do laboratorium?

Przemysł farmaceutyczny jest znaczącym sektorem w dzisiejszej gospodarce, ponieważ odgrywa  kluczową rolę w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji leków, które leczą choroby, łagodzą objawy i  zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji. Bez dostępu do odpowiednich leków wiele chorób mogłoby  prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet śmierci. Badania i rozwój w przemyśle  farmaceutycznym prowadzą do okrycia nowych terapii i leków, które mogą skutecznie leczyć lub  zapobiegać chorobom, na które wcześniej nie było lekarstw. Postępy w tej dziedzinie mogą znacząco  poprawić jakość życia pacjentów. Sytuacje takie jak pandemia koronawirusa Covid -19 w 2021 roku  wskazują jak ważną rolę odgrywa ta branża w naszym życiu. 

Dlaczego wybór komory chłodniczej do laboratorium jest tak ważny?

Produkcja leków wymaga sterylnych warunków oraz specjalistycznego sprzętu. Przechowywanie leków  w odpowiedniej temperaturze znacząco wpływa na ich skuteczność. Zbyt wysoka temperatura może powodować chemiczne zmiany w składnikach leku, co może prowadzić do obniżenia jego działania  terapeutycznego. W niektórych przypadkach nieprawidłowa temperatura przechowywania może  sprawić, że lek stanie się szkodliwy dla pacjenta. Zmiany w strukturze chemicznej mogą prowadzić do  powstania toksycznych produktów ubocznych. Za wysoka temperatura składowania leków może także  skrócić okres ich trwałości, przez co znacznie szybciej przestaną one być zdatne do użycia. 

Jakie funkcje powinna mieć komora chłodnicza do laboratorium?

Komory chłodnicze pozwalają na przechowywanie większej ilości lekarstw oraz probówek niż ma to  miejsce w przypadku klasycznych szaf chłodniczych. Dodatkowo zużywają przy tym mniej energii  elektrycznej. Leki mogą byś składowane na paletach lub na dedykowanych regałach. Agregat  chłodniczy marki Cool Craft zapewnia odpowiednią temperaturę wewnątrz komory dając gwarancję prawidłowego przechowywania medykamentów. Użytkownik komory w prosty sposób może zmienić  panującą wewnątrz pomieszczenia temperaturę za pomocą sterownika. Firma LNS jako wyłączny  dystrybutor marki LAE na Polskę oferuje w swoich komorach tylko sprawdzone rozwiązania. Prosta i  sprawna obsługa jest kluczowa w branży farmaceutycznej. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komory chłodniczej do laboratorium?

Komory chłodnicze znajdą zastosowanie wewnątrz budynków natomiast ważny jest także transport  leków. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma LNS opracowała w tym celu autorskie  rozwiązanie jakim jest Coolbox. Urządzenie działa jak mała komora chłodnicza z tą różnicą, że może  zostać zapakowane na samochód dostawczy. To, co wyróżnia Coolboxy względem klasycznych izoterm  jest w pełni działający układ chłodniczy. Po otrzymaniu zasilania z akumulatora pojazdu urządzenie  utrzymuje temperaturę nawet na najdłuższych dystansach. W przypadku awarii samochodu chłodni  konieczny jest drugi identyczny samochód. Coolboxy są zaprojektowane dla klasycznych samochodów dostawczych dlatego można ich używać w praktycznie każdym modelu, o ile pozwalają na to wymiary.  Coolboxa można także podłączyć za pomocą klasycznej wtyczki 230V do gniazdka elektrycznego  wewnątrz budynku.  

Zapraszamy do kontaktu.