Kable grzewcze o stałej mocy

Kable grzewcze do zastosowania w klimatyzacji, budownictwie, chłodnictwie, ogrzewnictwie

Wraz z rosnącymi potrzebami rynku poszerza się również wachlarz możliwości zastosowań coraz nowszych elementów grzewczych. Najbardziej uniwersalnym produktem grzewczym są kable. Można łatwo wprowadzić je do wąskich przestrzeni rurowych, a także otoczyć nimi powierzchnię, której należy zapewnić odpowiednią temperaturę. Na tym jednak możliwości wykorzystania kabli grzewczych się nie kończą. Można ich bowiem użyć do produkcji mat grzewczych, ogrzewania podłogowego, a także wyposażyć w nie suszarki do np. wilgotnych butów narciarskich w sezonie zimowym.

Zalety kabli grzewczych o stałej mocy

Główną cechą tego typu kabli jest jednakowe obciążenie na całej swojej długości. Kabel grzewczy oporowy dostępny jest w szpulach, natomiast jest on podzielony na moduły co 25 cm, to znaczy, że co 25 cm, sekcje izolacji są usuwane, aby utworzyć połączenie elektryczne, a silikon zewnętrzny jest przezroczysty, żeby miejsca cięcia kabla były łatwo widoczne. Kabel może być dodatkowo pokryty specjalnym oplotem metalowym. Oplot chroni kabel przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Główne korzyści to:

– Doskonała odporność chemiczna

– Idealny do grzania powierzchni

– Średnica – 3,5 mm zapewniająca elastyczność i łatwość montażu

– Dostarczany w szpulach lub cięty na mniejsze odcinki

– Pełne dostosowanie do potrzeb Klienta

Kable grzewcze firmy SEDES Group Przykładowe zastosowanie kabli grzewczych o stałej mocy:

– Klimatyzacja (ogrzewanie i konserwacja temperaturowa dla beczek i zbiorników);

– Budownictwo (ogrzewanie i ochrona przeciw zamarzaniu rur, zaworów; systemy usuwania śniegu, rury spustowe, systemy przeciwoblodzeniowe, ogrzewanie podłogowe);

– Chłodnictwo komercyjne i przemysłowe (drzwi komór chłodniczych);

– Ogrzewanie szklarni, akwariów i terrariów