Pompa ciepła i jej zbyt wysoki hałas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Resublimacyjna Pompa Ciepła

Hałas pompy ciepła

Jednym z ważnych aspektów wyboru pompy ciepła jest jej hałas. Co sprawia, że urządzenia te tak hałasują? Na pierwszym miejscu jest to dźwięk wentylatora, a im niższa półka wyposażenia tym hałas jest wyższy. Hałasuje również sprężarka, która brzęcząc przeszkadza w funkcjonowaniu zarówno nam jak i naszym sąsiadom. Nie jest to na pewno przyjemne w sytuacji, gdy chcemy odpocząć w ogródku. Ponadto hałas wydobywający się z pompy ciepła może być nie lada problemem, gdy mieszkamy w zabudowie szeregowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Najnowocześniejsze pompy ciepła

Fizyczny opis hałasu

Hałas jest to poziom mocy akustycznej wyrażany w decybelach (dB). W katalogach pomp ciepła możemy spotkać się również z wyrażeniem „poziom ciśnienia akustycznego” – natomiast nie są to równoważne oznaczenia.

Parametry różnią się od siebie tym, że poziom ciśnienia akustycznego posiada pewne założenia – takie jak np. odległość od źródła dźwięku czy dźwięk tła (otoczenia). Natomiast poziom mocy jest czystym hałasem źródła – bez szumów, określonej odległości czy też nałożonego dźwięku tła.

Poziom ciśnienia jest łatwiejszy do zmierzenia i najczęściej jest on podawany w katalogach.

IMG_0598
Resublimacyjna Pompa Ciepła

Prawne regulacje

Posiadając pompę ciepła czy klimatyzator musimy mieć na uwadze, że jej hałas nie może przekraczać 50dB w dzień i 40dB w nocy na granicy działki. Jest to ciężkie do osiągnięcia szczególnie w dużych miastach, gdzie działki są małe, a domy stoją bardzo blisko siebie. Szczególnie trudną sytuację mają mieszkańcy domów w zabudowie bliźniaczej jak również szeregowej.

IMG_20190121_100517
Najcichsze pompy ciepła

Nasz sposób na pompę ciepła bez hałasu

W naszej ofercie posiadamy Resublimacyjne Pompy Ciepła – najcichsze pompy ciepła na rynku. Nie posiadają one w ogóle wentylatora, a poziom hałasu został zniwelowany do 40dB. Stawiając Resublimacyjną pompę ciepła pod oknem czy przy tarasie nie musicie martwić się o dodatkowy denerwujący hałas. Wasi sąsiedzi będą mogli pozazdrościć Wam wyboru. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie do zabudowy szeregowej, gdzie hałas ma znaczenie.

Czekamy na wasze zapytania na info@lns.com.pl

 

Więcej informacji o Resublimacyjnych Pompach Ciepła znajdziesz tutaj.