Smart Service Tool Kit zestaw diagnostyczny dla systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych

Smart Service Tool Kit – Profesjonalne rozwiązania diagnostyczne dla systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Często podczas wizyty serwisu na obiekcie, kiedy układ nie osiąga wymaganych temperatur lub podczas rozruchu instalacji, ważne jest szybkie rozeznanie, jakie parametry występują w układzie. Pomaga to łatwiej zlokalizować ewentualne usterki a także odpowiednio wyregulować elementy sterowania.

Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi Parker Sporlan, firma znana z produkcji solidnych komponentów automatyki i armatury chłodniczej. Smart Service Tool Kit – taką nazwę nosi nowy produkt wspomagający serwisantów w codziennej pracy. Jest to zestaw dwóch mierników temperatury jak również dwóch mierników ciśnienia. Mierniki temperatur to poręczne kleszcze, które mogą objąć rurki o średnicy od 6 do 42 mm, natomiast ciśnienie mierzone jest za pomocą czujników, które możemy podpiąć do zaworków serwisowych Schredera.

1. Klema czerwona i niebieska zacisniete na rurkach

Urządzenia te są bezprzewodowe, zasilane wymiennymi bateriami, a uruchamiane są poprzez naciśnięcie małego przycisku z boku urządzenia.

O poprawnej pracy świadczy zapalona zielona dioda. Całość wraz z instrukcją obsługi oraz kompletem zapasowych baterii zamknięta jest w wytrzymałej na uderzenia, eleganckiej niebieskiej walizce. Same czujniki potrafią odczytywać dane z większości standardowych układów chłodniczych tj. od temperatury około -30°C do ponad 120°C i ciśnienia do niemal 50 bar. Wykonane są z odpornego twardego tworzywa ze stopniem ochrony IP 65 dzięki czemu tolerują niewielkie ilości wody. Poniżej znajduje się tabela prezentująca podstawowe dane techniczne:

Specyfikacja Smart Service Tool Kit

Ogólne
Łączność Bluetooth v4.0 (Bluetooth Low Energy/Bluetooth Smart)
Zgodność iPhone 4S lub nowszy / iPad Touch / iPad 3 lub nowszy / urządzenia z systemem Android
Standard FCC / IC / CE
Wymiary walizki 244 x 206 x 117 mm
Waga zestawu 1,3 kg
Mierniki Temperatury
Typ czujnika NTC
Dokładność ± 0,75% skali / 0,1 stopnia
Zakres temperatur
Pomiar powierzchni -29°C … +121°C
Przechowywanie (bez baterii) -40°C … +71°C
Stopień ochrony IP 65
Zakres średnic rur FCC / IC / CE
Zasilanie 1 x bateria wymienna CR2450
Mierniki ciśnienia
Rozmiar przyłącza 1/8’’ NTP męski
Dokładność ± 0,75% skali / 0,1 stopnia
Zakres ciśnień
Operacje -1,01…20,7 bar (niskie ciśnienie) 0…48,3 bar (wysokie ciśnienie)
Przechowywanie (bez baterii) -40°C … +71°C
Stopień ochrony IP 65
Stopień ochrony 34,5 bar (niskie ciśnienie) / 69,0 bar (wysokie ciśnienie)
Zasilanie 1 x bateria wymienna CR2450

Do odczytu danych może posłużyć tablet lub telefon typu smartfon. Jedyne, co należy zrobić to pobrać darmową aplikację „Smart Service App”. Jest ona bardzo prosta w obsłudze i po włączeniu przesyłania danych Bluetooth od razu można przystąpić do pomiarów. Aplikacja w swojej pamięci posiada bazę danych ponad 65 najczęściej używanych czynników chłodniczych do wyboru.

Dzięki temu automatycznie będą przeliczane temperatury z mierzonych ciśnień.

Do wyboru jest także kilka widoków prezentowanych pomiarów – w postaci liczb, wykresu czy tarczy manometru. Ekran podzielony jest na dwie części: niebieską, reprezentującą niskie ciśnienia i przegrzew czynnika a także czerwoną, dla ciśnień wysokich i przechłodzenia. Właśnie automatyczne przeliczanie tych parametrów z ciśnień i temperatur jest szczególnie istotne, zwłaszcza w przypadku, kiedy większość serwisów w Polsce niestety nie zajmuje się regulacją termostatycznych zaworów rozprężnych na podstawie przegrzania, a jest to jeden z podstawowych parametrów podczas regulacji układu. Aplikacja posiada przejrzysty interfejs i jest tak zaprojektowana, aby już podczas pierwszych pomiarów obsługa całego oprogramowania była bardzo intuicyjna, nawet zmiany widoków są reprezentowane przez kilka prostych ikon. Nie ma potrzeby, a nawet możliwości zagłębiania się w ukryte opcje i ustawiania odpowiednich parametrów. Wszystkie dane są automatycznie ustawione już po uruchomieniu. Dlatego aplikację mogą obsługiwać także osoby, które nie korzystają na co dzień z nowoczesnych elektronicznych urządzeń.

Oprócz zwykłych pomiarów aplikacja pozwala na nagrywanie danych. Wystarczy, poprzez jedno dotknięcie ekranu, uruchomienie czerwonego kółka symbolizującego nagrywanie i całość zacznie się automatycznie zapisywać. Po zakończonych pomiarach dane te można zapisać na swoim urządzeniu mobilnym jak również w postaci pliku „.csv” wysłać pocztą e-mail. Pozwala to na przeanalizowanie odczytanych danych w terminie późniejszym, przesłanie na urządzenie, z którego możliwe będzie wydrukowanie ich lub po prostu jako dowód, że system osiąga odpowiednie parametry. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie trzeba zapisywać i wysyłać danych. Ponadto przy zwykłych pomiarach aplikacja nie wymaga nawet dostępu do Internetu.

Widok aplikacji Smart Service App na tlefonie typu smartfon i na tablecie

Całość pozwala na znaczne przyspieszenie pracy.

Serwis na miejscu nie musi stale podłączać i rozłączać urządzeń, w związku z tym zmniejsza się ryzyko utraty czynnika. Nie są wymagane osobne manometry dla różnych czynników, natomiast serwis posiadający urządzenie Smart Service Tool Kit nie musi posiadać innych urządzeń diagnostycznych. Użytkowanie sprowadza się do kilku prostych kroków:

  • Pobierz i zainstaluj na swoim urządzeniu przenośnym aplikację Smart Service App.
  • Uruchom aplikację i czujniki (zapali się zielona dioda).
  • Całość powinna automatycznie wykryć czujniki i wyświetlić parametry
  • Opcjonalnie zmień czynnik chłodniczy, widok lub jednostki, w których będą wyświetlane parametry
  • Podepnij czujniki do instalacji
  • Monitoruj system, jeśli potrzebujesz nagrywaj, zapisuj jak również wysyłaj dane
  • Odłącz czujniki, wyłącz je i zamknij aplikację.

Smart Service Tool Kit to uproszczony zestaw do diagnozowania i pomiarów. Oszczędza miejsce, czas i pozwala zapisywać dane bezpośrednio do urządzenia przenośnego. Bezprzewodowe czujniki dzięki szybkiej instalacji zastępują tradycyjne manometry, natomiast aplikacja jest intuicyjna i łatwa do obsługi przez każdego serwisanta. Smart Service Tool Kit to zestaw dla serwisów, które chcą być wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które przyspieszają i ułatwiają pracę.

Automatyczne obliczenia, monitorowanie, zapisywanie danych, szybka i prosta instalacja.

Firma LNS SP. z o.o. jest dystrybutorem firmy Parker Sporlan, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz wątpliwości. Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego na naszym kanale You Tube, jak również do odwiedzenia karty produktu na naszej stronie.