Sterownik BR1-28 z modułem WiFi i dataloggerem

Sterownik BR1-28 z modułem WiFi i dataloggerem

Niedawno firma LAE Electronic wprowadziła na rynek ulepszoną wersję znanego wcześniej sterownika BR1-28. Nowinką jest wbudowana karta WiFi oraz funkcja dataloggera. Ze sterownikiem można się połączyć za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera PC. Łączność może odbywać się na dwa sposoby. Sterownik może pracować jako samodzielny punkt dostępu (bez łączności z Internetem); w tym przypadku umożliwia podgląd aktualnych parametrów pracy oraz zapisanych danych historycznych (temperatury oraz alarmy).

br1-28-wifi1
Rys. 1. Sterownik LAE Electronic BR1-28 WiFi

► Zobacz Katalog sterownika LAE Electronic BR1-28 WiFi

► Zobacz kartę produktu sterownika BR1-28 WiFi

Większą funkcjonalność daje połączenie ze sterownikiem skonfigurowanym jako „stacja” (połączona z lokalną siecią z dostępem do Internetu). Wówczas urządzenie może wysyłać alarmy i dane historyczne przez e-mail do określonych użytkowników. Alarmy mogą być wysyłane bezpośrednio po wystąpieniu na sterowniku. Urządzenie przesyła również automatyczny e-mail z informacją o zakończeniu danego stanu alarmowego. Dane historyczne mogą być wysyłane z określonym interwałem (np. raz dziennie o godzinie 21:00). Wysłanie danych można też wymusić ręcznie, łącząc się ze sterownikiem w dowolnym momencie i klikając odpowiedni przycisk.

br1-28-wifi-alarmy
Rys 2 .Przykładowy podgląd stanu na smartfonie - status pracy i alarm

Jeśli sterownik ma dostęp do Internetu, pobiera sobie aktualną datę i godzinę (wg czasu GMT, który można skorygować dla swojej strefy czasowej). Dane historyczne mają wtedy przyporządkowany czas, w jakim zostały zapisane. Podczas gdy urządzenie pracuje jako samodzielny punkt dostępu (bez łączności z Internetem), każdy zapis zamiast daty i godziny ma przyporządkowany numer (ostatni zapis ma najwyższy numer na liście).

br1-28-wifi-połączenia-wifi
3. System łączności sterownika BR1-28 WiFi

Sterownik ten został zaprojektowany z myślą o ladach i meblach chłodniczych.

Z powodzeniem może być również stosowany przy dużych komorach chłodniczych i mroźniczych. Dzięki możliwości wyboru funkcji grzania, BR1-28 nadaje się również do sterowania gastronomicznymi urządzeniami grzewczymi.

Nowy BR1-28 to naprawdę dobre rozwiązanie dla małych sklepów, restauracji, hotelów i innych obiektów, gdzie inwestycja w rozbudowany system monitoringu jest nieopłacalna. Przy podłączeniu do Internetu, BR1-28 jest poważnym narzędziem diagnostycznym w dobrej cenie.

Specyfikacja sterownika BR1-27

BR1-28
Zakres pracy: -50÷110oC, -58÷180oF
Rozdzielczość: 0,1/ 1oC; oF
Dokładność: <±0,5oC w zakresie pomiarowym
Typy czujek: NTC10K – standardowe modele: SN4B20P1/P2/P3
Zasilanie: 100 ÷ 240Vac ±10%, 50-60Hz, 3W
Wyświetlacz DU5S (opcjonalnie płaski LCD)
Wymiary: 77x35x20mm
Otwór montażowy: 71x29mm
Szczelność: IP55

Autor: Łukasz Targosz
Kierownik ds.Techniczno-Handlowych, LNS Sp. z o.o.

Artykuł publikowany w Magazynie Chłodnictwo&Klimatyzacja 12/2016 oraz na portalu www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl