Realizacja komór chłodniczych zewnętrznych do przechowywania jagód

komora mroźnicza zewnętrzna
Komora mroźnicza zewnętrzna marki Cool Craft

Komory chłodnicze dla rolnictwa

Nadchodzący sezon to nowe wyzwania dla gospodarstw rolnych. Wiele zebranych owoców czy warzyw wymaga odpowiedniej temperatury przechowywania, aby utrzymać ich doskonały smak i wygląd.

Firma LNS miała przyjemność wyprodukować dwie komory zewnętrzne (chłodnię i mroźnię) dla prywatnego inwestora z Pomorza zajmującego się uprawą jagody kamczackiej.

Wspomniana odmiana jest nazywana w Japonii eliksirem życia ponieważ charakteryzuje się bogactwem witamin i minerałów. To właśnie z tego powodu coraz częściej możemy ją także spotkać w Polsce.

Świeżo zerwany owoc szybko traci swoją jakość. Odpowiednio niska temperatura przechowywania pozwala zachować jego walory estetyczne jak i smakowe.

 

komora chłodnicza zewnętrzna
Komora mroźnicza Cool Craft

Realizacja zewnętrznej chłodni i mroźni

Komory posiadają bliźniacze wymiary zewnętrzne 2,2 x 3,0 x 2,4 m. Pierwsza z nich jest chłodnią, gdzie temperatura wewnątrz pomieszczenia wynosi 2C. Drugą jest mroźnia o temperaturze sięgającej -18C.

Zastosowane agregaty trójfazowe produkcji Cool Craft umieszczone w estetycznej obudowie, pozwalają obniżyć temperaturę początkową zebranych jagód, a co za tym idzie, przedłużyć ich termin przydatności do spożycia.

Użytkownik za pomocą sterownika może ustawić parametry pracy komory w tym częstotliwość automatycznego odszraniania chłodnicy.

W obu przypadkach instalacja działa na czynniku freonowym R452A.

 

zawór dekompresyjny
Zawór dekompresyjny

Komory chłodnicze odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne

Komora mroźnicza została wyposażona dodatkowo w zawór dekompresyjny

Zarówno chłodnia jak i mroźnia są odpowiednio zadaszone dzięki czemu są odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

W podstawach komór znajdują się otwory pod widły wózka widłowego, dzięki czemu mogą one zostać w prosty sposób przeniesione w dowolne miejsce.

Zapraszamy do kontaktu. W przypadku pytań nasi inżynierowie służą pomocą : info@lns.com.pl tel. 500 588 580

 

Zewnętrzne komory chłodnicze i mroźnicze produkowane na dowolny wymiar