Zewnętrzna chłodnia i mroźnia z odzyskiem ciepła dla cateringu

Dostawa i montaż zewnętrznych komór chłodniczych

W styczniu mieliśmy przyjemność dostarczyć zespół chłodni zewnętrznych wraz z odzyskiem ciepła dla nowopowstającego zakładu produkcyjnego cateringu na Dolnym Śląsku.

Wyzwaniem było wykonanie zabudowy na planie trapezu i rozplanowanie wymiarów poszczególnych komór zgodnie z wymaganiami Inwestora.  Ostatecznie, komora mroźnicza została wykonana o wymiarze wewnętrznym 1,7m x 3,0m, z kolei chłodnicza: 2,9m x 3,1m. Chłodnie zostały umiejscowione tuż przy wyjściu z zaplecza zakładu, wykonaliśmy także zadaszenie łącznika.

Wyposażenie komory chłodniczej i mroźniczej dla cateringu

Zabudowa izolacyjna została wykonana przy użyciu płyt warstwowych PIR. Skrzydło drzwiowe zlicowane z powierzchnią ściany ułatwia utrzymanie zabudowy w czystości. Drzwi wyposażyliśmy w bezpieczną klamkę, która umożliwia otworzenie drzwi od wewnątrz nawet wtedy, gdy zostaną one zamknięte na klucz. W drzwiach zamontowaliśmy także kurtynę paskową, której zadaniem jest ograniczenie napływu ciepłego powietrza do wnętrza komory.

Komory wyposażyliśmy w trójfazowe agregaty chłodnicze produkcji Cool Craft. Ich wydajność została dobrana do kubatury pomieszczeń oraz specyfiki pracy zakładu. Instalacje chłodnicze podłączyliśmy do 450 litrowego zbiornika odzysku ciepła. Dzięki temu zapewnimy ciepłą wodę użytkową dla całego zakładu produkcyjnego.

Dodatkowo, do każdej z komór oraz magazynu suchego, zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy regały chłodnicze. Wymiary i rozkład regałów zostały dobrane tak, by zapewnić użytkownikom jak najwięcej miejsca do przechowywania towahttps://lns.com.pl/produkty/regaly-optima/ów.

 

Komora chłodnicza i mroźnicza dla cateringu z Dolnego Śląska