Czujnik pojemnościowy w komorze

czujnik pojemnościowy
Czujnik pojemnościowy

Odszranianie

Chłodnice z odparowaniem poniżej 0 [°C] posiadają opcje odszraniania, tak aby wymrożona wilgoć nie blokowała przepływu i co za tym idzie utrzymywała zadaną temperaturę w komorze. Prawie wszystkie wymienniki odszraniane są co kilka godzin. Czasami zupełnie niepotrzebnie, pobierając dodatkowy prąd, który nie musiał zostać zużyty. Tracimy również przechowywany produkt, ponieważ w chwili odszraniania nie działa chłodzenie w komorze, a jedynie miejscowe ogrzewanie. Płacimy zatem dwa razy niepotrzebnie. Pierwszy dodatkowy koszt to odszranianie, a drugi to schłodzenie komory do temperatury sprzed odszraniania.

Czujnik

Rozwiązaniem w tym przypadku jest założenie czujnika pojemnościowego na lamele wymiennika, który określi w którym momencie odszranianie będzie konieczne. Dzięki temu minimalizujemy koszty na zbędne odszraniania i maksymalizujemy przydatność produktów do spożycia. Dobrze założony i zaprogramowany czujnik to idealny sposób na otrzymanie oszczędności, o którym wspominaliśmy w jednym z ostatnich wpisów (https://lns.com.pl/blog/baza-wiedzy/komory-chlodnicze-i-mroznicze-najwazniejsze-informacje/).

Dobór i wycena komory chłodniczej

Przy zapytaniu o komorę chłodniczą lub mroźniczą daj znać, że jesteś zainteresowany sposobami na zmniejszenie kosztów użytkowania – nasz specjalista wyceni dla Ciebie komorę wraz z czujnikiem i odzyskiem ciepła. Napisz na info@lns.com.pl