Agregaty skraplające Cool Craft®

Gdzie są stosowane agregaty skraplające ?

Agregaty skraplające są najczęściej stosowanymi urządzeniami wykorzystywanymi do budowy instalacji chłodniczych o małej i średniej wydajności. Świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach dlatego swoje zastosowanie znajdują w przetwórstwie, przechowalnictwie żywności, chłodnictwie komercyjnym oraz w niektórych instalacjach przemysłowych. Przykładami realizacji są stacje paliw, restauracje, sklepy, hotele, chłodnie i mroźnie oraz wiele innych. Dzięki łatwości doboru, wysokiej niezawodności oraz atrakcyjności cenowej stały się one bardzo popularnym urządzeniem.

Agregaty skraplające marki Cool Craft®

Jak działają agregaty skraplające?

Działanie agregatu skraplającego nie różni się za wiele od działania innych urządzeń chłodniczych. Sprężarka zasysa czynnik chłodniczy i zwiększa ciśnienie oraz podwyższa temperaturę. Następnie czynnik trafia do skraplacza gdzie oddaje zgromadzoną energię w postaci ciepła i rozpoczyna się proces skraplania. Potem czynnik roboczy przechodzi przez element dławiący gdzie dochodzi do obniżenia ciśnienia a także temperatury skąd trafia do parownika gdzie pod niską temperaturą oraz ciśnieniem odbiera energie cieplną od chłodzonego produktu znajdującego się w komorze. Finalnie czynnik wraca do sprężarki i cykl się powtarza.

Wytwarzanie oraz utrzymywanie niskiej temperatury wewnątrz komory urządzenia chłodniczego np. mroźni lub chłodni jest głównym celem agregatu. Istotna jest wydajność która powinna zostać dobrze dopasowana do docelowego przeznaczenia urządzenia.

Agregaty skraplające Cool Craft®

Agregaty skraplające marki Cool Craft®

Agregaty skraplające stanowią wyznacznik sprawności instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Dlatego nasze urządzenia wykonywane są z najwyższą starannością o każdy szczegół z najlepszej jakości komponentów i materiałów.

Sercem nowoczesnego i energooszczędnego urządzenia Cool Craft®

jest sprężarka tłokowa hermetyczna lub półhermetyczna. Czynnikiem roboczym jest przyjazny środowisku naturalny czynnik R290. Użycie rurki kapilarnej jako elementu rozprężnego zapewnia stabilną i bezawaryjną pracę, a możliwość zastosowania odszraniania parownika gorącymi gazami pozwala na dużą energooszczędność. Oferujemy szeroki zakres mocy i rodzajów agregatów dostosowany do potrzeb klienta.Ciepło odpadowe procesu skraplania można wykorzystać do podgrzania CWU/CO w odzysku ciepła Cool Craft®.

 

 

Agregaty skraplające marki Cool Craft®