Dlaczego warto kupić pompę ciepła polskiej produkcji?

Jeśli szukasz sposobu na to, by ogrzać swój dom w najbardziej komfortowy sposób, powietrzna pompa ciepła to bardzo dobry wybór. Jeszcze lepszy – gdy pompa pochodzić będzie od polskiego producenta. Dlaczego? Już tłumaczymy!

Pompa ciepła – dlaczego warto?

Przede wszystkim instalacja systemu pompowego to sposób uniwersalny. Powietrzne pompy ciepła służyć mogą zarówno do ogrzewania domu, jak i chociażby przygotowywania ciepłej wody. Warto zwrócić uwagę na to, że pompa ciepła sprawdzi się nawet wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Pompa ciepła pozwala nam korzystać z dogrzewania przez cały rok. Chociaż inwestycja nie należy do najtańszych, instalacja pompy to czysty zysk – system charakteryzuje się wysoką klasą, jeśli chodzi o efektywności energetyczną. Pompa ciepła sprawia, że zmniejszamy koszt swoich rachunków za ogrzewanie, a także dbamy o środowisko.

Ponadto system można spersonalizować do swoich potrzeb. Sterownik pozwala zaprogramować działanie pompy tak, aby odpowiadała naszym wymaganiom. Większością obecnie produkowanych pomp sterować można za pomocą urządzeń mobilnych, na przykład z telefonu, a sam montaż pełnej instalacji nie zajmie dłużej niż dwa dni. Czy da się wygodniej i szybciej?

Pompy ciepła polskiej produkcji

Inwestując w pompy ciepła producentów polskich rozwijamy rynek lokalny; dla wielu z nas nie jest to jednak argument, który w stu procentach zachęciłby do skorzystania z tego wyboru. Innym jednak jest nasze – użytkowników – bezpieczeństwo i wygoda. Utrzymanie gwarancji dla pompy ciepła najczęściej wiąże się z regularnym odbywaniem przeglądów, które wliczone są w koszt początkowy pompy. Polscy producenci odpowiadają gwarancją zarówno tak samo, jak i producenci zagraniczni, jednak serwis usługowy działa w tym przypadku znacznie sprawniej, ponieważ znajduje się „na miejscu”.

Poza tym sterowniki i pełne oprogramowanie bazowo występują w tym przypadku w języku polskim, więc łatwiej o kompatybilność. Część polskich producentów do pompy dołącza polskojęzyczny modem, który pozwala na zdalną pracę urządzenia, co u zagranicznych producentów zwykle wiążę się z dodatkowym kosztem.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się nad wyborem, jak ogrzać swoje cztery ściany, najlepszym, co możemy Ci zaproponować, jest polska pompa ciepła. To rozwiązanie energooszczędne i bezpieczne, a także licencjonowane i z pełną gwarancją producencką. Plusem jest również to, że na zakup pompy możemy starać się o dofinansowanie ze środków unijnych.