Filtry odwadniacze w instalacjach chłodniczych

Co to są filtry osuszacze? Poznaj ich rolę w instalacjach chłodniczych!

Filtry osuszacze to jedne z kluczowych komponentów w instalacjach chłodniczych – gwarantują one ochronę systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych przed zakwaszeniem i zawilgoceniem. W naszej ofercie filtry osuszacze Parker Sporlan serii WEU (cieczowe) dostępne z magazynu.

Rola filtrów odwadniaczy w instalacjach chłodniczych

Głównym zadaniem filtrów odwadniaczy jest usuwanie wszelkiego rodzaju wilgoci z wnętrza układu chłodniczego. Filtry mają również zatrzymywać powstawanie kwasów i usuwać je z instalacji. Ponadto filtrom odwadniaczom zawdzięczamy zatrzymywanie stałych cząstek zanieczyszczeń. Dzięki temu metalowe komponenty układu nie są narażone na procesy korozyjne, a olej i czynnik chłodniczy nie rozkładają się.

Rola filtrów odwadniaczy w instalacjach chłodniczych jest zatem niezwykle istotna, dlatego zdecydowanie nie warto bagatelizować tej kwestii i stawiać jedynie na filtry pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Główne rodzaje filtrów odwadniaczy

Możemy wymienić szereg rodzajów filtrów odwadniaczy. Ich gama dzieli się przede wszystkim na te z rdzeniami hermetycznie zamkniętymi oraz wymiennymi. Najbardziej popularne są filtry hermetyczne, które dostępne są w wersjach z różnymi przyłączami.

Jeśli chcesz poznać wszystkie modele filtrów odwadniaczy i zapoznać się z ich specyfikacją, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!