Komory chłodnicze na produkty mięsne – zbiór najważniejszych informacji

Przechowywanie produktów mięsnych w restauracji

Prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych jest kluczowe dla właściciela restauracji. Dla  klienta liczy się nie tylko wygląd podanego dania, ale także jego smak oraz aromat. Z tego powodu  każdy właściciel stawia na sprawdzonych dostawców, np. rzeźników, którzy zapewnią świeżość  zamawianych produktów. Jednym z wyzwań producentów mięs jest zapobieganie powstawania  bakterii E.coli oraz Salmonelli, listeriozy czy yersinozy.  

Sposobem na przedłużenie jakości produktów spożywczych takich jak mięso jest trzymanie ich w  odpowiedniej temperaturze. W tym celu stosowane są różne urządzenia chłodnicze taki jak komory  chłodnicze. Charakteryzują się niskim poborem energii elektryczne przy dużej dostępnej powierzchni  przechowywania. Każdy produkt mięsny charakteryzuje się innym zapachem oraz teksturą czy nawet  ilością wchłoniętej wody. Z tego powodu każdy z nich powinien być przechowywany w dedykowanej  dla niego temperaturze. Jednakże literatura wskazuje, że najbardziej optymalnym otoczeniem dla  produktów mięsnych są temperatury z przedziału 0 ÷ 2°C. Temperatura powinna być utrzymywana  powyżej zera ponieważ w tej temperaturze woda zawarta w mięsie zacznie zamarzać.  

Składowanie oddzielne mięsa

Oprócz odpowiedniego pomieszczenia do przechowywania, produkty mięsne powinny być składowane oddzielnie, aby ich zapachy się nie mieszały z innymi produktami. Mięsa wołowe oraz drobiowe czy  wieprzowe również powinny być przechowywane w osobnych pojemnikach, szczelnie zamkniętych.  Zastosowanie się do powyższych wymogów pozwoli zachować dłuższą świeżość produktu co przełoży  się na lepsze doznania kulinarne. Produkty mięsne często nie są jeszcze umyte przez co może z nich  wyciekać krew dlatego ważne jest, aby dbać o czystość w komorze. Zapobiega to powstawaniu bakterii  oraz pozwala utrzymać przyjemny zapach w pomieszczeniu. Firma LNS wykorzystuje w swoich  komorach blachę ryflowaną dzięki czemu użytkownik komory nie poślizgnie się na podłodze na której może być rozlany płyn. Dodatkowo stosowane są profile na łączeniach ścian z podłogą co pozwala  zniwelować kąt prosty na łączeniach, gdzie mógłby się odkładać brud. Użytkownik w prosty sposób  może umyć całe pomieszczenie. Nasze komory budowane są jedynie z komponentów posiadających atesty do współpracy z żywnością.  

Komora z kurtyną paskową

Każda komora powinna posiadać kurtynę paskową na wejściu, aby do jej wnętrza nie przenikało ciepło  z zewnątrz przy otwieraniu drzwi. Paski można w prosty sposób umyć w zmywarce w przypadku  zabrudzenia. Agregaty naszej autorskiej marki Cool Craft są dobierane i konstruowane przez naszych  inżynierów od podstaw. Przy ich produkcji stosowane są tylko europejskich komponenty topowych  marek, dzięki czemu charakteryzują się wysoką jakością ich działania względem konkurencji. Stosowana izolacja PIR zabezpiecza wnętrze komory przed napływem ciepła z otoczenia. 

Prowadzisz zakład mięsny lub restauracje? Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział inżynierów pomoże  dobrać komorę specjalnie pod Twoje potrzeby dzięki czemu Twoje produkty i posiłki będą cieszyć  jeszcze większym uznaniem klientów.