Zalety mobilnych komór chłodniczych

Komory chłodnicze cieszą się dużym zainteresowaniem właśnie ze względu na fakt, że są praktyczne i dostać je można w wielu różnych wariantach, na przykład w formie mobilnej.
Znacząco ułatwiają przechowywanie żywności oraz innych produktów, które wymagają niskiej temperatury oraz właściwego przechowywania. Mobilne komory chłodnicze są coraz chętniej wykorzystywane w przemyśle. Z tego powodu przybliżymy ci ich główne zalety.

Spis treści:
1. Jakie są korzyści z używania mobilnych komór chłodniczych?
2. Zalety mobilnych komór chłodniczych
3. Plusy posiadania mobilnej komory chłodniczej

Jakie są korzyści z używania mobilnych komór chłodniczych?

Komory te są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymywanie niskich temperatur. Znaleźć możemy komory zaprojektowane do utrzymywania temperatury 10°C, ale równie dobrze może to być aż -20°C. Mobilne komory chłodnicze mają zwartą konstrukcję opierającą się na metalowej ramie. To właśnie w niej tkwi sekret ich popularności. Przy użyciu wózka widłowego, bądź HDS-u możemy w szybki i wygodny sposób przenosić komorę w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebna. Mobilne komory chłodnicze mają tę dodatkową zaletę, że są nieco mniejsze, niż standardowe komory chłodnicze i łatwiejsze w transporcie, ponieważ bez problemu można skorzystać z nich w nietypowych sytuacjach. Najbardziej mobilnymi komorami chłodniczymi są komory na przyczepce mogące pracować w sposób ciągły przez całą podróż zapewniając niską temperaturę w swoim wnętrzu.

Zalety mobilnych komór chłodniczych

Jakie są jeszcze inne zalety mobilnych komór chłodniczych? Dostępne są one w różnych parametrach oraz kubaturze, co sprawia, że każdy zainteresowany jest w stanie dopasować dla siebie taką, która spełni wszelkie jego oczekiwania i najlepiej sprawdzi się w jego biznesie.
Komory chłodnicze w wersji mobilnej są bardzo proste w montażu poszczególnych części oraz w transporcie. Są mniejsze, lżejsze i poręczniejsze, niż klasyczne wersje, a na dodatek nie mają ograniczeń typowych komór chłodniczych, które są na stałe przytwierdzone do jednego miejsca. Korzystanie z nich umożliwia skrócenie czasu chłodzenia produktów i wykazuje większą oszczędność energii w porównaniu z tradycyjnymi metodami chłodzenia.

Plusy posiadania mobilnej komory chłodniczej

Dodatkowo mobilne komory chłodnicze są wygodne i proste w utrzymywaniu czystości. Panujące we wnętrzu komory stabilna, niska temperatura pozwala utrzymywać produkty w świeżości przez dłuższy okres zmniejszając ilość marnowanego pożywienia. Cool Boxy są szczególnie poręcznym typem komór chłodniczych. Mogą być przewożone we wnętrzu busa bądź na przyczepce. Istnieje możliwość zainstalowania im kółek, które pozwalają na manewrowanie Cool Boxem jednej osobie. Cool Box może być umieszczony na hali, gdzie jest podłączony do zasilania z sieci 230V, po czym w prosty i szybki sposób można załadować go do samochodu dostawczego i przewozić w nim schładzane produkty.

Nasze komory przez wiele lat zachowują swoją wysoką jakość i funkcjonalność w każdych warunkach.

Mobilna komora chłodnicza to doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje uniwersalnej i mobilnej komory chłodniczej. Zarówno dla swojego biznesu, jak i podczas podróży lub transportu.