Mobilne Chłodnie dla myśliwych i kół łowieckich – produkowane przez LNS

Mobilne Chłodnie dla myśliwych i kół łowieckich – czym się charakteryzują?

Każdy myśliwy doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo istotne jest przechowywanie upolowanej zwierzyny – saren, jeleni czy dzików. W tym artykule przybliżymy Państwu czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej chłodni.

 

Chłodnie dla myśliwych. Źródło: freepic.diller

 

Chłodnie dla myśliwych- na co zwrócić uwagę?

 

Na rynku istnieje szeroki wybór chłodni, które możemy wykorzystać zarówno w gospodarstwie domowym, jaki i podczas pracy. Chłodnie, w których mamy

Chłodnia na dziczyznę marki Cool Craft.

zamiar przechowywać dziczyznę muszą być do tego specjalnie przygotowane i najlepiej gdy charakteryzują się niżej wymienionymi cechami.

Chłodnie powinny umożliwiać poprawne stężenie pośmiertne oraz odpowiednie dojrzewanie i przechowywanie tusz zwierzyny. Dodatkowo urządzenia te powinny charakteryzować się doskonałymi własnościami izolacyjnymi. Najlepiej gdy wykonane są z wysokiej jakości blach ocynkowanych tzw. paneli modułowych, izolowanych specjalną pianką. Powinny posiadać niezbędne certyfikaty świadczące o wysokich standardach higieny i bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na to, by taka chłodnia była przystosowana do potrzeb. Posiadała wyciągarkę i kolejkę ułatwiającą załadunek i dojrzewanie. Najlepsze mobilne chłodnie Cool Craft można zaczepić do terenówki (750 DMC) i zabrać na polowanie. Generator z pełnym bakiem pozwala na około 10 godzin nieprzerwanego chłodzenia. W sezonie letnim oraz w cieplejsze jesienie jest najlepszym rozwiązaniem dla kozłów i dzików.

Odpowiednie przechowywanie mięsa

 

Komora chłodnicza dla myśliwych marki Cool Craft.

 

 

Chłodnie myśliwskie różnią się tym od standardowych chłodni tym, że przechowywanie mięsa umożliwia zachowanie pośmiertnych procesów dojrzewania oraz zapobiega rozwoju mikroorganizmów. Odpowiednie przechowywanie zwierzyny zapobiega utracie wody z mięsa i dzięki temu chroni przed utratą wagi. Odpowiednia temperatura do przechowywania mięsa przy optymalnej wilgotności około 80% wynosi 0,5 – 2 stopnie Celsjusza.

 

 

 

 

Źródło: wirestock

 

Dojrzewanie mięsa w chłodniach wynosi około:

  • przy 2 stopniach Celsjusza około 11 dni
  • przy 8 stopniach Celsjusza około 6 dni
  • przy 16 stopniach Celsjusza około 2 dni

Na szybsze psucie się mięsa mają wpływ obecne w nim mikroorganizmy, które mogą przedostać się do niego poprzez: krwioobieg, drogę jelitową, manipulację z mięsem.

Chłodnie dla myśliwych – co jeszcze warto wiedzieć?

 

Źródło: byrdyak

 

W chłodniach myśliwskich powinna być zagwarantowana pewna wymiana powietrza. Dlatego jej wielkość należy dobrać w zależności od specyfiki

pomieszczenia oraz przechowywania mięsa, tak by nowe powietrze w chłodni nie musiało być znowu niepotrzebnie schładzane, a energia niepotrzebnie marnowana. Niektóre wersje chłodni wzbogacone są o innowacyjne technologie, które odpowiadają za optymalne, efektywne dopasowanie temperatury. Oczywiście możemy wybrać chłodnie w różnych rozmiarach, specjalnie przystosowaną do ilości i rodzaju dziczyzny.

 

Prosimy o składanie zapytań na info@lns.com.pl. Produkujemy chłodnie dla myśliwych i kół łowieckich według indywidualnych wymagań Klientów.