Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

FAQ – POMPY CIEPŁA

 

W którym roku rozpoczęta została wasza produkcja pomp ciepła?

W 2014 roku wyprodukowaliśmy pierwszą resublimacyjną pompę ciepła Dr Reszewskiego, natomiast doświadczenie w produkcji urządzeń posiadamy od 2007 roku.

Gdzie znajduje się produkcja?

Wszystkie urządzenia produkowane są we Wrocławiu.

Na jaki czynnik chłodniczy działają wasze pompy?

Czynnik chłodniczy używany w naszych pompach to R290 o GWP równym 3.

Dlaczego do doboru urządzenia potrzebna jest większa liczba danych?

Dzięki odpowiedziom dotyczącym informacji o ogrzewanym budynku oraz ilości osób w nim przebywających konsultant może dobrać pompę o idealnej mocy potrzebnej do ogrzania domu nawet w bardzo niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego.

Dlaczego otrzymałem wycenę na taką dużą moc pompy, nie jest przewymiarowana?

Nie, pompa została dobrana na zasadzie punktu biwalentnego dla określonej strefy klimatycznej Polski. Jeśli zapotrzebowanie budynku będzie wynosiło 5kW dla II-giej strefy klimatycznej to moc pompy musi być odpowiednio większa (np. 8kW), aby pokryć wyliczone zapotrzebowanie przy -18°C. Pompy ciepła powietrze-woda wraz z obniżeniem się temperatury powietrza tracą na mocy, co zarówno konsultant oraz Klient muszą mieć na uwadze.

Dlaczego został mi zaproponowany dodatkowy zbiornik do pompy ciepła?

Dzięki zbiornikowi możemy załączać pompę tylko w tańszej taryfie i magazynować ciepłą wodę „na później”. Dzięki temu rozwiązaniu nie tracimy również na mocy i osiągach pompy. Proces podgrzania wody przebiega szybciej, a wszystkie możliwe współczynniki są lepsze. Brak zbiornika może doprowadzić do taktowania pompy, która nagrzeje małą ilość wody pozostałą w instalacji, wyłączy się, a po ekspresowym ujściu ciepła znowu załączy się aby podgrzać tę samą ilość wody. Nie jest to dobre dla sprężarki.

Czy mogę zostawić zbiornik, który posiadam, aby nie kupować nowego?

To zależy, zbiorniki przy dwufunkcyjnym działaniu pompy muszą być dwa, a jeden powinien mieć odpowiednio dużą wężownicę, aby przyjąć moc pompy i nie blokować jej pracy. Najlepiej podesłać tabliczkę znamionową posiadanego zbiornika a nasz konsultant rozstrzygnie czy zbiornik będzie odpowiedni.

Czy mogę uzyskać dofinansowanie z programu „czyste powietrze” na wasze pompy?

Aktualnie nasi Klienci z powodzeniem otrzymują dofinansowania na resublimacyjną pompę ciepła. Ze względu na to iż pompa ta została wpisana na listę LEME z łatwością otrzymasz na nią dofinansowania nawet w podobnych przyszłych programach.

Ile gwarancji udzielacie na wasze urządzenia?

Udzielamy dwuletniej gwarancji producenta z możliwością przedłużenia, każdy rok dodatkowej gwarancji jest płatny i wymaga wykonania corocznych płatnych przeglądów.

Czy mogę spersonalizować swoją pompę?

Tak, w resublimacyjnej pompie ciepła istnieje możliwość zaanodowania parowników na 1 z 10 kolorów a także montaż listwy ledowej. W przypadku pomp powietrze-woda możliwy jest wybór miedzy dwiema obudowami w wersji ekonomicznej oraz w wersji premium ,a także oferujemy malowanie na wybrany kolor.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Pompa ciepła jest najlepszym i najtańszym eksploatacyjnie rozwiązaniem dotyczącym ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jest to urządzenie bezobsługowe, które można zaprogramować do swoich potrzeb np. żeby pracowało tylko w tańszej taryfie. Żywotność takiego urządzenia sięga nawet 30 lat. Pompy korzystają z odnawialnego źródła – powietrza, więc są całkowicie ekologiczne.

Czy muszę wpłacać od razu całą kwotę?

Nie. Oferujemy dla naszych Klientów wynajem długoterminowy w formie leasingu na nasze urządzenia. Wynajem trwa 48 miesięcy, a w kwocie wynajmu jest już zawarty coroczny przegląd oraz przedłużona gwarancja. Po tym czasie można wykupić urządzenie na własność.

Ile muszę czekać na pompę po podpisaniu umowy?

Potrzebny czas na wyprodukowanie pompy to maks. 8 tygodni. Okres ten może oczywiście być krótszy, ale raczej nie dłuższy. Spokojnie, umówimy się co do dogodnego terminu montażu. Montaż potrwa około dwóch dni.

Mam dom 300m2 , czy pompa sobie poradzi?

Jasne! Prześlij naszemu specjaliście więcej informacji a sprawdzimy czy wystarczy jedna nasza pompa czy będzie potrzebne działanie w kaskadzie kilku urządzeń. Nie musisz się martwić, nasi specjaliści dobiorą moc tak aby zaspokoić potrzebę całego budynku na ciepło.

Dlaczego rekomendujecie konkretny zbiornik?

Ten zasobnik posiada dwa zbiorniki w jednej bryle, oszczędzamy zarówno my jak i Klienci na instalacji oraz uzbrojeniu zbiorników, ponieważ jest tylko jeden zasobnik do uzbrojenia. Zbiornik ten jest też odporny na bakterię Legionella, więc nie trzeba wygrzewać zbiornika grzałkami aby je wytępić – oszczędność energii elektrycznej oraz czasu.

Co z montażem mojej zakupionej pompy?

Nie musisz się martwić, zajmiemy się wszystkim. Zamontujemy pompę wraz z zasobnikiem w kotłowni lub innym wyznaczonym miejscu. Po montażu przeszkolimy Cię w użytkowaniu oraz wypełnimy wszystkie potrzebne dokumenty potrzebne do uzyskania gwarancji.

Dlaczego wasze pompy są ekologiczne?

Ponieważ został w nich zastosowany ekologiczny czynnik chłodniczy, który nie przyczynia się do pogarszania się stanu środowiska naturalnego. Pompa nie wydziela żadnych spalin, a jedyne co potrzebne jej do działania to powietrze i prąd.

Czy mogę podłączyć pompę pod panele fotowoltaiczne?

Nie ma najmniejszego problemu. Panele fotowoltaiczne również mogą być źródłem zasilania dla naszych pomp ciepła. Dzięki temu ogrzewanie domu uzyskujemy bez dodatkowych opłat za prąd elektryczny.

Gdzie jest oszczędność?

Poprzez wysoki COP naszych urządzeń, z małej ilości nakładu energii elektrycznej możemy uzyskać z pompy nawet 4-5 razy więcej mocy grzewczej, dzięki temu obniżamy opłaty za prąd do minimum. Ponadto z racji, że powietrze jest darmowe nie musimy opłacać dodatkowego medium do ogrzania budynku lub wody.

Jakie komponenty zawiera pompa?

Wykorzystujemy tylko komponenty najlepszej i najwyższej jakości. W środku jako serce pompy znajduje się sprężarka Copeland scroll produkcji amerykańskiej.