Profesjonalna chłodnia na kwiaty

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną chłodnię na kwiaty?

Każdy z nas choć raz był uczestnikiem doniosłych spotkań. Niezależnie czy były to sytuacje szczęśliwe, takie jak na przykład ślub bliskich znajomych, czy smutne jak pogrzeb zmarłego członka rodziny, zawsze kojarzymy tego typu wydarzenia z obecnością kwiatów. Kupując czerwoną różę okazujemy zamiłowanie do drugiej osoby. Wybierając lilie lub kalie wyrażamy współczucie związane ze stratą bliskiej osoby. Kwiaty pozwalają nam okazać nasze uczucia, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić ich doskonały wygląd. Hodowla roślin nie jest prostym zadaniem. Wymaga dużego zaangażowania oraz odpowiedniego sprzętu.

Przechowywanie ciętych kwiatów

 

Należy zwrócić szczególną uwagę na trzy parametry podczas przechowywania ciętych kwiatów.
Pierwszym z nich jest temperatura przechowywania kwiatów. Dla różnych gatunków kwiatów jest ona inna. Na przykład róże najlepiej jest magazynować w przedziale od 0 do 1°C, a storczyki w temperaturze nie niższej niż 7°C. W przypadku zbyt niskiej temperatury istnieje ryzyko, że kwiat się nie rozwinie. Korzystanie z agregatów produkcji Cool Craft firmy LNS pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz chłodni kwiatowej.

Drugim niezwykle ważnym parametrem jest poziom wilgotności w komorze chłodniczej, który powinien mieścić się w przedziale 85-95%. Utrzymanie tak wysokiego poziomu wilgoci w powietrzu możliwe jest przy wykorzystaniu specjalnego systemu zraszania wewnątrz komory. Firma LNS miała okazję przygotować w przeszłości chłodnio-mroźnie do przechowywania sadzonek i żołędzi dla Nadleśnictwa.

Ostatnim parametrem, którego należy przestrzegać podczas hodowli roślin, jest prędkość przepływu powietrza wewnątrz komory. Nie może ona być zbyt wysoka ze względu na możliwość uszkodzenia kwiatów. Z tego powodu często stosuje się w tym celu naturalny przepływ konwekcyjny lub nastawia niską prędkość obrotową wentylatorów wewnątrz chłodnicy. Firma LNS jest autoryzowanym dostawcą energooszczędnych silników marki ELCO, które charakteryzują się wysoką jakością i niskim poborem energii elektrycznej.

Transport kwiatów

 

Zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania kwiatów powinno mieć także miejsce podczas ich transportu. Największym producentem tulipanów w Europie jest Holandia. Ich przewóz do Polski wiąże się z pokonaniem trasy około 1000 km. Cool Box- y oraz mobilne komory na przyczepkach firmy LNS pozwalają podpiąć się pod zasilanie 12V akumulatora w samochodzie. Tego typu rozwiązanie gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości produktu nawet podczas najdłuższych tras.

Realizacja mroźni do busa dla producenta lodów z Brodnicy – LNS

Mobilna komora chłodnicza dla lodziarni, cukierni, piekarni i kawiarni – LNS

Profesjonalnie komory chłodnicze na kwiaty