Komory chłodniczo-mroźnicze z instalacją regulacji wilgotności dla Nadleśnictwa

nadleśnictwo ośno

 

Firma LNS sp. z.o.o miała przyjemność wyprodukować dwie wewnętrzne komory chłodniczo – mroźnicze dla Nadleśnictwa w Ośnie Lubuskim. Urządzenia, aby spełniały oczekiwania Inwestora, zostały wyposażone w instalacje regulacji wilgotności. Przygotowane komory będą służyć do przechowywania bazy nasiennej szkółki.

 

 

 

 

komora chłodnicza

 

Do nadleśnictwa dostarczyliśmy oraz zamontowaliśmy dwie komory chłodniczo-mroźnicze Cool Craft®. Jedną o wymiarach zewnętrznych 4,4 [m] x 3,8 [m] i wysokości 2,2 [m] i temperaturze 5 [°C] oraz drugą o wymiarach: 2,2 [m] x 3,8 [m] i wysokości 2,2 [m] i zakresie temperatur wewnętrznych od -10 [°C] do +10 [°C] oraz płynną regulacją wydajności nawilżania od 0 do 85 [l/h].

 

Pomieszczenia zostały tak zaprojektowane, aby było przejście z pierwszej komory do drugiej. Obie komory mogą pracować niezależnie lub jako jedno pomieszczenie.

 

Do komór dostarczone zostały agregaty skraplające marki Cool Craft® zaprojektowane przez naszych inżynierów, tak aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klienta wobec postawionych wymagań.

 

Obie komory mogą pracować niezależnie lub po otwarciu drzwi jeden z agregatów może utrzymywać temperaturę w obu komorach.

 

 

 

 

 

 

 

 

W instalacjach chłodniczych zawór rozprężny zastąpiliśmy rurkami kapilarnymi, dzięki czemu układy startują bez obciążenia „SOFT START” i zminimalizowaliśmy napełnienie czynnikiem chłodniczym. Klient nie będzie musiał rejestrować komór w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO) ze względu na zastosowanie naturalnego czynnika chłodniczego.

 

Zobacz nagranie z niezwykłego  miejsca realizacji

 

 

 

Zapytania prosimy kierować na info@lns.com.pl

Projektujemy i wykonujemy komory o dowolnym przeznaczeniu i rozmiarach.

Zobacz również nasze zewnętrzne komory chłodnicze.

 

 

 

 

Realizacja komór chłodniczych dla Nadleśnictwa

Komory chłodnicze przed naszą realizacją