Przechowywanie i transport lodów – kluczowe informacje

Trudniej jest być nieszczęśliwym, kiedy się je lody – mawiał pisarz Milan Kundera. Bez wątpienia te słowa mają w sobie sporo prawdy. Jednak, aby w pełni cieszyć się wyjątkowością tego deseru, konieczne jest przechowywanie lodów w odpowiednich warunkach. Dzisiaj wyjaśniamy, jaka jest idealna temperatura przechowywania lodów oraz jakie są kluczowe warunki, jeśli chodzi o ich transport.

Spis treści:

  1. Jaka temperatura przechowywania lodów?
  2. Dlaczego odpowiednie przechowywanie lodów jest tak ważne?
  3. Transport lodów – o czym trzeba pamiętać?

Jaka temperatura przechowywania lodów?

Jeśli chcesz zapewnić optymalne warunki przechowywania lodów, zadbaj o to, żeby były składowane w temperaturze od -15 do – 20 stopni Celsjusza. Według wielu zaleceń, zamrażarka powinna być utrzymywana w temperaturze -18°C. To właśnie takie środowisko zatrzymuje niekorzystne procesy chemiczne i biologiczne, co utrzymuje świeżość i smak tych smakołyków. Co ciekawe, dużo niższa temperatura nierzadko prowadziłaby do tworzenia się kryształków lodu, co wpływa negatywnie na konsystencję deseru.

Dlaczego odpowiednie przechowywanie lodów jest tak ważne?

Przemyślane i właściwe przechowywanie lodów w odpowiednich warunkach temperaturowych to klucz do ich jakości. Niska temperatura zapobiega rozwojowi bakterii i mikroorganizmów, które mogą zepsuć produkt. Nie tylko będzie on wówczas niesmaczny, ale i szkodliwy dla zdrowia.

Poza tym, utrzymanie stałej temperatury pomaga w zachowaniu struktury lodów, co sprawia, że są one bardziej kremowe i przyjemne w konsystencji. To oznacza, że składniki lodów, takie jak śmietana czy jajka, nie ulegają degradacji w tak szybkim tempie. Długi okres przechowywania przy odpowiedniej temperaturze zachowują integralność składników, co ma bezpośredni wpływ na aromat i smak lodów.

Transport lodów – o czym trzeba pamiętać?

Podczas przewożenia lodów, znaczenie odpowiedniej temperatury staje się jeszcze bardziej istotne. W tym przypadku konieczne jest stosowanie dobrej mroźni, która ma ważny wpływ na ich jakość w trakcie dostawy. Odpowiednio utrzymana temperatura w pojeździe zapobiega rozmrożeniu lodów, co jak wspomnieliśmy, zepsułoby ich smak, teksturę i atrakcyjność dla klienta.

Dlatego transport lodów w komorze mroźniczej to gwarancja bezpieczeństwa. Popularnością cieszy się konfigurowalna mroźnia, czyli taka, o której wymiarach, budowie i funkcjach można osobiście zdecydować. Jest ona doskonale dopasowana do pomieszczeń, powierzchni i najlepiej spełnia swoje funkcje – takie właśnie znajdziesz w ofercie LNS!