Odpowiednie przechowywanie żywności przez restauracje w komorach chłodniczych

Odpowiednie przechowywanie żywności w lokalach gastronomicznych jest jedną z najważniejszych kwestii. Należy więc wiedzieć, w jaki sposób to robić, aby jedzenie było zawsze świeże i wysokiej jakości. Właściwy sposób przechowywania produktów przekładać się będzie na jakość i smak potraw, a także zadowolenie gości. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób przechowywać restauracyjną żywność w chłodni, aby ta nie traciła swoich walorów.

Spis treści:

  1. Przechowywanie żywności restauracyjnej w komorach chłodniczych
  2. Co można przechowywać w komorach chłodniczych?
  3. Komory chłodnicze idealne dla każdego biznesu gastronomicznego
  4. Dlaczego komora chłodnicza w restauracji jest niezbędna

Przechowywanie żywności restauracyjnej w komorach chłodniczych

 

W przypadku gastronomii normalnym jest to, że jednorazowo zamawia się większe ilości produktów. W ten sposób zaoszczędzić można na transporcie i kosztach dostawy. Sprawia to jednak, że produkty często muszą być przechowywane przez dłuższy czas w odpowiednio niskiej temperaturze. Temperatura odgrywa tu znaczącą rolę. Chłodnie powinny być ustawione na od 0 stopni Celsjusza do 4 stopni Celsjusza, a mroźnie od -18 stopni Celsjusza do -20 stopni Celsjusza.

Co można przechowywać w komorach chłodniczych?

W chłodniach przechowuje się praktycznie każdy typ żywności. Z powodzeniem można w nich przechowywać między innymi warzywa, owoce, nabiał i mięso, napoje. Dzięki przechowywaniu w odpowiednio niskiej temperaturze zachowają one swoją wysoką jakość na dłużej.

Szukasz najlepszej komory chłodniczej? Sprawdź koniecznie nasze propozycje!

 

Komory chłodnicze idealne dla każdego biznesu gastronomicznego

Komory chłodnicze, jak najbardziej mogą zostać odpowiednio dobrane do potrzeb i wymagań każdego typu biznesu gastronomicznego. Dostępne są one w różnych wielkościach, aby lepiej dopasować je do konkretnego miejsca. Dobrym wyborem będzie nawet przenośna chłodziarka na kółkach typu Cool Box, która umożliwia szybki transport niezbędnych produktów i potraw z jednego miejsca w drugie. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Dlaczego komora chłodnicza w restauracji jest niezbędna

 

Warto też wiedzieć, że odpowiednio dobrane komory chłodnicze, jak te proponowane przez nas, pozwalają zapobiegać marnowaniu żywności. Tym samym powinny znaleźć się one w każdym lokalu gastronomicznym.

Potrzebujesz profesjonalnej komory chłodniczej lub mroźniczej? Skontaktuj się z nami 500 866 333 lub info@lns.com.pl