Przeszklone komory chłodnicze Cool Craft – połączenie designu z funkcjonalnością

Chłodnie i komory chłodnicze w branży gastronomicznej są nieodłącznym elementem niemal każdego biznesu. Zapewniają świeżość produktów na długi czas. Jednak ich projektowanie z uwzględnieniem specyficznych potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie.

Komory chłodnicze dostosowane do wnętrza

W asortymencie skierowanym do restauracji i sklepów spożywczych różnego rodzaju chłodnie i chłodziarki są jednym z podstawowych sprzętów. Nie zawsze jednak tradycyjne modele spełniają oczekiwania twórców gastronomicznych biznesów. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozmiary, funkcjonalność czy wydajność takiej komory, zawsze alternatywą może być zamówienie urządzenia wykonanego na zamówienie, które pozwoli spełnić wszystkie wymagania. Kiedy warto zaprojektować własną komorę chłodzącą?

Niestandardowy projekt sprawdzi się w przypadku przestrzeni o niestandardowym kształcie, gdzie komora musi być wykonana na planie innym niż prostokąt lub gdy komory muszą mieć niestandardowe proporcje, na przykład są płytkie, ale wysokie i szerokie. Niezbędny też będzie, jeżeli potrzebujesz, aby do przeszklonej chłodzącej witryny dostęp był z dwóch stron – dla klienta i sprzedawcy. Czasem jednak indywidualny projekt komory chłodniczej może wynikać głównie z walorów wizualnych, gdzie najważniejsze jest jak najlepsze zaprezentowanie oferowanych produktów. Takie rozwiązania od lat z powodzeniem dostarczamy do sieci restauracji Pizza Hut Express, gdzie klient bez problemu może podejrzeć jak dojrzewa ciasto na jego ulubioną pizzę. 

Funkcjonalne komory chłodnicze

Niesamowicie ważne będzie też dobranie modelu chłodni tak, aby miała techniczne parametry adekwatne do sposobu użytkowania. Do zupełnie innych obciążeń będzie przystosowana komora w sklepie spożywczym, w którym na początku dnia przekłada się towary do lodówek podręcznych, a inaczej trzeba skonstruować witrynę w popularnym barze sałatkowym w centrum miasta, gdzie w godzinach szczytu, dochodzi do wymiany powietrza niemal bez przerwy.

Projektując komorę chłodzącą na zamówienie, specjaliści wezmą pod uwagę wiele czynników takich jak temperatura wkładanych produktów, wymagana temperatura wewnątrz witryny, częstotliwość jej otwierania, a nawet sposób ułożenia w niej produktów i cyrkulację powietrza. W niektórych przypadkach konieczne będzie zainstalowanie bardziej wydajnych agregatów, niestandardowych systemu nawiewów, a także systemów sterowania temperaturą, cyrkulacją powietrza czy różnicowaniem działania w czasie doby.

Nowoczesny design

Współczesna gastronomia wymaga najwyższej klasy sprzętu, który jest wydajny i funkcjonalny, ale też doskonale się prezentuje. Warto dać się ponieść fantazji i wyposażyć bar w komorę chłodzącą żywność o niestandardowych, designerskich kształtach. Czasem wiązać się to będzie z koniecznością korzystania z nietypowych elementów i wymagało będzie nieszablonowego rozmieszczenia instalowanych systemów.

Inspirowane minimalizmem przeszklone podświetlone komory o niemal niewidocznych konstrukcjach wypełnione estetycznie ułożonymi potrawami będą robiły wrażenie. Nieszablonowe kształty w połączeniu z prezentacją zachęcą klientów do kupowania.

Projekt i realizacja innowacyjnej komory przeszklonej dla restauracji Pizza Hut Express

Firma LNS została zaproszona do zaprojektowania prototypu jednej z pierwszych na świecie komory przeszklonej dla restauracji Pizza Hut Express. Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chłodnictwa, pracują na co dzień z urządzeniami o mocach od kilkuset watów do kilku megawatów. Umożliwiło nam to zaproponowanie nietuzinkowego rozwiązania, o którym przeczytasz w artykule o innowacyjnej komorze przeszklonej.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem innowacyjnej przeszklonej komory chłodniczej dla Pizza Hut Express.

Wymiary i wyposażenie komór jest dowolnie konfigurowane przez klienta. Natomiast w odróżnieniu od komór modułowych powierzchnia i objętość są maksymalnie dostosowane do pomieszczenia, w którym mają zostać zmontowane.

Przeszklone komory chłodnicze marki Cool Craft dedykowane są na przykład: dla restauracji, stacji benzynowych, hoteli, banków żywności, przetwórni mięsnych jak również szkół gastronomicznych itp.

 

Prosimy o składanie zapytań i zamówień na info@lns.com.pl