Zasobnik c.o. i c.w.u do pompy ciepła, dlaczego jest potrzebny?

Zasobniki 700/1W/24 RES oraz 900/1W/24 RES

W naszej ofercie dopasowujemy zbiorniki do indywidualnych potrzeb Klienta. Na podstawie informacji o ilości osób mieszkających w budynku oraz rodzaju i wielkości instalacji grzewczej dobieramy wielkość zasobnika. Nie proponujemy zbyt małych zbiorników, aby każdy z domowników miał dostęp do ciepłej wody oraz aby była wystarczająca jej ilość do ogrzania budynku. Dedykowanym zasobnikiem do produkowanych przez nas pomp ciepła są zbiorniki tworzone specjalnie na zamówienie – RES 700/1W/24 oraz RES 900/1W/24. Ich wielkości w przypadku indywidualnych wymagań mogą zostać zmienione i dopasowane do potrzeb Klienta. Zamiennie proponujemy zbiorniki Elektromet – w sytuacjach gdy RES 700/900 nie zmieści się na wysokość w kotłowni. Jednak zestaw ten wychodzi dużo drożej i zabiera więcej miejsca w kotłowni ze względu, iż są to dwa oddzielne zasobniki.

Czym wyróżnia się ten zbiornik na tle innych?

Zasobnik ten posiada dwa zbiorniki w jednej bryle, co zmniejsza koszty produkcji, uzbrojenia oraz montażu. Woda z instalacji grzewczej nie miesza się z wodą użytkową, ze względu na to iż zbiorniki w środku są jednak mimo wszystko oddzielnie. Wymiennik CWU posiada wężownicę miedzianą do przepływowego podgrzewania wody użytkowej. Brak konieczności wygrzewania zbiornika z powodu bakterii Legionelli.

 

Dlaczego warto zainstalować odpowiedni moduł hydrauliczny do pompy ciepła?

Dzięki zbiornikowi możemy załączać pompę tylko w tańszej taryfie i magazynować ciepłą wodę „na później”. Dzięki temu rozwiązaniu nie tracimy również na mocy i osiągach pompy. Proces podgrzania wody przebiega szybciej, a wszystkie możliwe współczynniki są lepsze. Brak zbiornika może doprowadzić do taktowania pompy. Po nagrzaniu małej ilości wody pozostałej w instalacji, wyłączy się, a po ekspresowym ujściu ciepła znowu załączy się aby podgrzać tę samą ilość wody. Nie jest to dobre dla sprężarki. Proponowany zbiornik jest też odporny na bakterię Legionella, więc nie trzeba wygrzewać zbiornika grzałkami aby je unieszkodliwić. Oszczędność energii elektrycznej oraz czasu. Ze względu na dużą powierzchnię wężownicy w zbiorniku jest to najlepsze rozwiązanie do wsparcia pracy pompy ciepła.

 

Zbiornik, który posiadasz również może być dobry!

Wystarczy, że prześlesz nam tabliczkę znamionową posiadanego zasobnika. Nasz specjalista oceni czy będzie on wystarczający oraz czy nie będzie potrzebny dodatkowy zbiornik. Zdarzają się sytuacje, że Wasze zbiorniki są dobre i nie potrzeba już montować dodatkowego modułu hydraulicznego. Nie radzimy jednak oceniać tego na własną rękę, może się okazać iż zbiornik zupełnie nie przyda się w instalacji.

Napisz do nas na info@lns.com.pl, ze wszystkim doradzimy!