Realizacja dwóch komór chłodniczo-mroźniczych dla gospodarstwa rolnego pod Świdnicą

Dostawa i montaż komór chłodniczo-mroźniczych dla gospodarstwa rolnego

 

W zeszłym miesiącu mieliśmy przyjemność dostarczyć dwie komory chłodniczo-mroźnicze dla gospodarstwa rolnego pod Świdnicą w województwie dolnośląskim.

Kompleks komór chłodniczych o wymiarach 6,0m x 3,5m ma usprawnić działalność gospodarstwa zajmującego się produkcją jagód kamczackich Rozmowy na temat projektu chłodni, ich wymiarów i wyposażenia trwały od ponad pół roku.

Mroźnia szokowa marki Cool Craft

Pierwsza komora pozwala na szokowe zamrożenie 300 kg jagód. Z powodzeniem można ją także wykorzystać do szokowego schładzania owoców. Druga komora przeznaczona jest do przechowywania zamrożonych lub schłodzonych owoców oraz ich przetworów zgodnie z potrzebą Inwestora. Przełączenie trybu pracy komór jest proste i nie wymaga przyjazdu serwisu. Pomiędzy komorami znajdują się dodatkowe drzwi umożliwiające bezproblemowe przewiezienie zamrożonych owoców.

Zabudowa mroźni na owoce

Agregaty skraplające Cool Craft mogą pracować w trybie chłodzenia oraz mrożenia. Zabudowa mroźni została wykonana przy użyciu płyt warstwowych PIR-S o grubości 120mm zapewniających doskonałą izolacyjność. Podłogę w komorach chłodniczo-mroźniczych wyposażyliśmy w system zapobiegający przemarzaniu gruntu. Zlicowane drzwi mroźnicze wyposażyliśmy w bezpieczne klamki umożliwiające awaryjne otworzenie ich od wewnątrz. Dodatkowo w każdej komorze zainstalowaliśmy alarm „człowiek w komorze” oraz zawór dekompresyjny.

 

Monitoring parametrów pracy urządzeń chłodniczych

 

 

 

Instalacje chłodnicze zostały podłączone do monitoringu zewnętrznego. Dzięki temu klient oraz serwis mają stały podgląd parametrów pracy urządzeń. Jest to szczególnie ważne, gdy komory znajdują się w miejscu, gdzie właściciel nie ma do nich ciągłego dostępu.  Szybkie wychwycenie awarii pozwala uniknąć strat w towarze.

Nasz Klient zrealizował inwestycję przy użyciu środków pochodzących z Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań na info@lns.com.pl lub telefonicznie pod numerem 500 866 333. Nasi specjaliści pomogą w doborze urządzeń.

Kompleks komór chłodniczych dla gospodarstwa zajmującego się produkcją jagód kamczackich