Realizacja komory chłodniczo-mroźniczej dla Lubuskiego Angusowa

Komora mroźnicza zewnętrzna

W ubiegłym miesiącu mieliśmy przyjemność dostarczyć komorę mroźniczą zewnętrzą dla gospodarstwa rolnego Lubuskie Angusowo znajdującego się pod Zieloną Górą.

Wyposażenie komory chłodniczo-mroźniczej

Komorę chłodniczo-mroźnicza o wymiarach zewnętrznych 2,27m x 3m x 2,5(h)m przystosowaliśmy do transportu przy pomocy hds oraz wózka widłowego. Jednofazowy agregat chłodniczy pozwala na pracę w trybie chłodniczym lub mroźniczym. Komora chłodnicza działa na naturalnym czynniku chłodniczym R290, propanie. Dzięki temu nie wpływa negatywnie na środowisko i nie musi być rejestrowana w Centralnym Rejestrze Operatorów CRO.

Odszranianie gorącymi gazami

W instalacji chłodniczej zastosowaliśmy system odszraniania gorącymi gazami. Standardowo odszranianie chłodnicy odbywa się przy pomocy grzałek elektrycznych. Wykorzystanie gorącego czynnika chłodniczego to sposób na szybsze i tańsze rozmrażanie bloku lamelowego.

Mroźnia będzie służyła do przechowywania zamrożonych tuszek kurczaków, które można kupić na terenie gospodarstwa. Dodatkowo, w sezonie będzie wykorzystywana jako chłodnia pomocnicza.

Komora mroźnicza dla gospodarstwa rolnego