Realizacja odzysku ciepła dla zakładu wędliniarskiego

odzysk ciepła
Odzysk ciepła dla zakładu wędliniarskiego

Odzysk ciepła dla zakładu wędliniarskiego

Firma LNS miała przyjemność dostarczyć instalację odzysku ciepła do zakładu wędliniarskiego z Województwa Wielkopolskiego. Zbiornik odzysku ciepła o pojemności 450l został podłączony do dwóch agregatów o  łącznej mocy chłodniczej 20 kW. Prace dodatkowo wymagały przeniesienia jednego z agregatów z dachu budynku i jego montażu na ścianie zewnętrznej.

1. Odzysk ciepa_post FB pionowy
Odzysk ciepła marki Cool Craft

Zasada działania odzysku ciepła

Odzysk ciepła to instalacja umożliwiająca podgrzanie wody przy wykorzystaniu ciepła, które do otoczenia oddaje agregat chłodniczy.

Zasada działania jest bardzo prosta. Ciepły czynnik chłodniczy, krążący w instalacji chłodniczej, jest kierowany na wymienniki znajdujące się w głównym zbiorniku wody. Czynnik ten może podgrzać wodę użytkową nawet do 60°C. Jeśli uzyskana temperatura nie jest wystarczająca lub zużycie ciepłej wody jest większe, można dodatkowo zastosować elektryczne moduły dogrzewające. Wielką zaletą odzysku ciepła Cool Craft  jest to, że nie wymaga on zgłoszenia do UDT.

odzysk ciepła
Odzysk ciepła polska produkcja

Korzystaj z odzysku ciepła i płać mniej za prąd

Przy rosnących cenach energii elektrycznej oraz gazu, instalacje odzysku ciepła stają się coraz bardziej powszechne. Ciepło może być odzyskiwane z komór chłodniczych, mroźni oraz zespołów mebli chłodniczych. Odzysk ciepła może być zainstalowany na etapie montażu instalacji chłodniczych, ale z powodzeniem może także zostać podłączony do działających urządzeń chłodniczych.