Realizacja zewnętrznej komory chłodniczej dla Centrum Piwowarstwa

Komora chłodnicza na chmiel

 

Mieliśmy przyjemność zrealizować zewnętrzną komorę chłodniczą na chmiel dla Centrum Piwowarstwa z Opola.

Komorę chłodniczą wykonaliśmy o wymiarach zewnętrznych 2,27 x 3,00 x 2,50 (h) m. Zamontowaliśmy drzwi chłodnicze  o świetle przejścia 800 x 2000 mm. Do budowy chłodni zewnętrznej wykorzystaliśmy płytę warstwową o grubości 100 mm.

 

Chłodnia zewnętrzna na naturalnym czynniku chłodniczym

 

Komora chłodnicza działa na naturalnym czynniku chłodniczym R290, propanie. Dzięki temu nie wpływa negatywnie na środowisko. Wewnątrz chłodni panować będzie temperatura z przedziału 2-6°C. Agregat chłodniczy został zamontowany na tylnej ścianie komory pod estetyczną obudową. Sterownik chłodni zewnętrznej znajduje się w łatwo dostępnym dla użytkownika miejscu.

Chłodnia z energooszczędnymi rozwiązaniami

W instalacji chłodniczej zamontowaliśmy system odszraniania gorącymi gazami. Standardowo proces odszraniania chłodnicy odbywa się przy użyciu grzałek elektrycznych. Ponowne wykorzystanie ciepła odpadowego, które trafia ze skraplacza do środowiska zewnętrznego, pozwala na szybsze i bardziej ekonomiczne odszranienie chłodnicy wewnątrz komory.

Komora chłodnicza odporna na warunki atmosferyczne

Na życzenie klienta nad wejściem do komory chłodniczej został zamontowany wysunięty na 20cm daszek z blachy ryflowanej. Dzięki temu wejście do pomieszczenia chłodniczego jest osłonięte przed deszczem.

Chłodnia posiada otwory na widły wózka widłowego, dzięki czemu w łatwy sposób można ją przenieść w dowolne miejsce.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi inżynierami pod adres e-mail info@lns.com.pl lub pod numerem telefonu 500 866 333

Realizacji chłodni na chmiel dla Centrum Piwowarstwa w Opolu