Komory chłodnicze i mroźnicze dla rolnictwa

Komory chłodnicze i mroźnicze dla rolnictwa – dlaczego warto w nie zainwestować?

 

 

Komory chłodnicze i mroźnicze mają za zadanie utrzymać składowany produkt w jak najlepszym stanie. Ich smak, zapach oraz wygląd to cechy na które potencjalny klient zawsze zwraca uwagę. Odpowiednio zaprojektowana instalacja pozwala zapewnić prawidłowe warunki przechowywania. Komory chłodnicze i mroźnicze najczęściej kojarzą nam się z branżą gastronomiczną do której zaliczamy sklepy, restauracje czy hotele. Kolejną grupą której zależy na niskich temperaturach są rolnicy. Dlaczego komory są kluczowym elementem, który powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie rolnym? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Spis treści:

Komory chłodnicze i mroźnicze w rolnictwie – komu się przydadzą?

Zalety komór chłodniczych i mroźniczych

Wielkość komór chłodniczych oraz mroźniczych

Komory chłodnicze i mroźnicze w rolnictwie – komu się przydadzą?

 

Uprawa rolna stawia przed rolnikami wiele wyzwań. Jednym z nich jest przechowywanie zebranych plonów w odpowiednich warunkach, aby jak najdłużej zachowały swoją jakość. Prawidłowo dobrana instalacja pozwala zabezpieczyć owoce i warzywa przed szybkim gniciem co z kolei chroni inwestora przed stratami. Kolejnym produktem, który wymaga dobrze dobranych parametrów są kwiaty cięte. Przetrzymywane w temperaturze pokojowej zaczynają szybko więdnąć dlatego ważne jest, aby utrzymać prawidłowy poziom wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Zalety komór chłodniczych i mroźniczych

Niska temperatura, odpowiednia wilgotność i świetna izolacja pozwalają zabezpieczyć przechowywane produkty przed pogorszeniem ich jakości. Walory estetyczne i smakowe mogą pozostać na wysokim poziomie jeszcze przez długi czas pod warunkiem, że zostaną spełnione wspomniane wymogi. Dzięki temu klient końcowy może się delektować soczystym smakiem zakupionych owoców i warzyw.

Wielkość komór chłodniczych oraz mroźniczych

Wymiary komór uzależnione są głównie od potrzeb inwestora. W większości gospodarstw sprawdzą się komory o pojemności 15-20m3. Do działania komory konieczne jest dostarczenie zasilania. Agregaty mogą działać na zasilaniu jedno lub trójfazowym Wyposażenie komór w sterownik i sprawdzony system odszraniania ułatwi pracę i sprawi, że będą praktycznie bezobsługowe. Zewnetrzne komory są wykonane z wysokiej jakości materiałów dzięki czemu pogoda nie wpływa negatywnie na ich pracę. Niezależnie od tego czy panuje upał, mróz lub deszcz, agregaty marki Cool Craft sprawdzą się w każdych warunkach.