Catering dietetyczny – zdrowie poprzez najwyższe standardy w przechowywaniu żywności

Catering dietetyczny – przechowywanie dań

 

 

W dzisiejszych czasach, przy narastającym tempie życia, wiele osób rezygnuje z własnoręcznego przyrządzania posiłków. Zyskują drogocenny czas dzięki korzystaniu z ofert firm zajmujących się cateringiem dietetycznym – dietą pudełkową. Dzięki szerokiej ofercie Klienci mają możliwość wyboru odpowiednio zbilansowanych potraw przy uwzględnieniu indywidualnych wymagań lub dziennego zapotrzebowania na kalorie. Bardzo ważne jest to, by pod drzwi została dostarczona paczka pełna świeżych posiłków o jak najwyższej jakości. Zapewni to przechowywanie surowców i gotowych dań w  ściśle określonych warunkach.

A może wystarczą lodówki?

 

Czy też to znasz? W zakładzie w każdym dostępnym miejscu upchnięta jest lodówka. W każdej brakuje już miejsca, a oprócz tego w pomieszczeniu robi się coraz cieplej. Warunki nie są sprzyjające i powoli zaczynasz się zastanawiać nad montażem klimatyzacji. Przydałaby się też kolejna lodówka… W taki sposób łatwo wpaść w błędne koło, a rachunki za energię elektryczną będą tylko rosnąć.  Rozwiązaniem może być zastąpienie lodówek energooszczędną komorą chłodniczą. Warto przemyśleć zamówienie komory, która zostanie zaprojektowana ściśle pod Twoją kuchnię i specyfikę przygotowywanych produktów.

Cool Craft – komory dla cateringu dietetycznego

 

Chłodnia powinna zostać zaprojektowana w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić pracę obsłudze. Instalacja musi być zautomatyzowana i bezobsługowa, a wymiary komory dobrane w taki sposób, by były wystarczające dla prężnie rozwijającego się biznesu. W ofercie posiadamy komory chłodnicze o dowolnych wymiarach i konfiguracji. Chłodnię można wydzielić z części pomieszczenia lub w pełni zaadaptować dostępny magazyn. Oprócz standardowej chłodni, możemy dostarczyć komorę przelotową umożliwiającą załadunek z obu stron. Możliwe jest także zamontowanie komory chłodniczej z przeszkloną witryną wydawczą, przez którą dostawcy mogą odbierać przygotowane paczki.  W przypadku braku wystarczającej wolnej przestrzeni, możemy zaoferować komory chłodnicze zewnętrzne wolnostojące.

 

Komora przechowalnicza czy do intensywnego użytkowania?

Komora chłodnicza to nie tylko wymiar skorupy. Ważny jest dobór chłodnictwa w taki sposób, by było ono dopasowane do specyfiki korzystania z komory. Inny agregat należy użyć w sytuacji, gdy produkty są wyjmowane z komory dwa razy dziennie, inny gdy komora jest traktowana jak lodówka podręczna i drzwi są otwierane praktycznie co chwilę. Standardowy agregat do komory przechowalniczej nie sprawdzi się w tym drugim przypadku. Inny agregat powinien zostać zastosowany jeżeli do komory miałyby być wkładane ciepłe towary. Od prawidłowego doboru agregatu zależy bezpieczeństwo i zapewnienie jak najwyższej jakości przechowywanych produktów, dlatego też przy zakupie komory należy zwrócić uwagę na to, do jakiej eksploatacji została ona zaprojektowana.

Bycie Eko się opłaca

Marka Cool Craft to nie tylko komory chłodnicze, to też szereg ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Najprostszymi a dającymi spore oszczędności jest wymiana silników wentylatorów na mniej energochłonne lub zastosowanie odszraniania gorącymi gazami. Do komór chłodniczych możemy dostarczyć odzysk ciepła, który za darmo podgrzewa wodę, którą można wykorzystać na kuchni lub w toaletach.  Produkujemy także urządzenia pracujące na propanie – naturalnym czynniku chłodniczym, który nie zubaża warstwy ozonowej. Takich instalacji użytkownik nie musi rejestrować w rejestrze CRO i płacić opłat za emisję czynnika do środowiska.

 

Regały na wymiar

 

Rekomendujemy zamówienie systemowych regałów, które pozwolą na optymalne zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz komory i w magazynach suchych. Aluminiowa konstrukcja zapewnia stabilność i dużą nośność regału. Wysokie standardy higieniczne gwarantuje zastosowanie demontowalnych wkładów półkowych, które są przystosowane do mycia w zmywarkach. Szeroki zakres regulacji oraz możliwość doboru wielu komponentów pozwalają na tworzenie wielu konfiguracji zabudowy.  Możliwe jest także dostarczenie wózków, które łączą funkcje standardowych regałów systemowych z regałami jezdnymi.

 

Czy chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować? Zapraszamy do kontaktu poprzez info@lns.com.pl. Chętnie przygotujemy ofertę.

Komory chłodnicze dla cateringu dietetycznego