Autonomiczne i mobilne komory chłodnicze – kiedy znajdują zastosowanie?

Jednym z najważniejszy zastosowań chłodnictwa jest przechowywanie oraz transport produktów spożywczych. Komora chłodnicza lub mroźnicza to specjalne pomieszczenie do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze zastosowania autonomicznych oraz mobilnych komór chłodniczych.

Czym są autonomiczne i mobilne komory chłodnicze?

Są to specjalnie przygotowane komory chłodnicze, które możemy postawić w dowolnym miejscu, bez dostępu do elektryczności. Jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które jest bardzo efektywne i energooszczędne, a to dlatego, że komory zasilane są panelami fotowoltaicznymi. Cechują się wytrzymałością i wytrwałością. Wyposażone są w drzwi o bardzo dobrej izolacji, kurtynę paskową zatrzymującą zimno w komorze nawet przy otwartych drzwiach oraz czujnik zalodzenia lameli.

Autonomiczne i mobilne komory chłodnicze – jakie jest ich zastosowanie?

Komory chłodnicze pozwalają na zachowanie produktów w świeżym stanie bez zmiany smaku, zawartości witamin czy koloru. Dlatego znajdują szerokie zastosowanie w zakładach gastronomicznych. Serwując potrawy przygotowane z półproduktów i z surowców, konieczne jest zapewnienie zaplecza, które gwarantuje odpowiednią temperaturę właściwą dla przechowywania żywności. Dzięki ich mobilności jesteśmy w stanie w prosty sposób przetransportować je w dowolne miejsce. Można je stosować w wielu miejscach m.in. hotelach, supermarketach, aptekach, sklepach spożywczych czy na stacjach paliw.

Autonomiczne i mobilne komory chłodnicze – to po prostu się opłaca

Komory chłodnicze w wielu zakładach pracy zarówno spożywczych jak i przemysłowych to jedno z podstawowych urządzeń. Dlatego szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, wybierając sprzęt o najlepszej jakości i najbardziej ekonomiczny oraz przyjazny środowisku. Autonomiczne oraz mobilne komory chłodnicze są jednymi z najbardziej wydajnych na rynku. Sam zakup urządzeń jednak nie wystarczy by korzystanie z nich było jak najbardziej opłacalne. Warto zastosować odzysk ciepła z komory chłodniczej i zrezygnować całkowicie z oddzielnego systemu grzewczego. Dodatkowo możemy zamontować kurtynę paskową, która blokuje ucieczkę chłodu podczas gdy drzwi komory zostają dłużej otwarte. Ponadto warto zamontować czujnik zalodzenia lameli, dzięki temu odszranianie będzie włączało się wyłącznie wtedy, gdy nastąpi taka potrzeba, a nie według ustalonego czasu. Zmniejszy to pobór energii elektrycznej oraz wydłuży przydatność produktów spożywczych.

LNS – producent mobilnych komór chłodniczych

Komory Cool Craft są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Wyposażenie komór jest dowolnie konfigurowane przez Klienta.

Produkujemy komory o dowolnej wysokości : chłodnie do 3 m, mroźnie do 2,88 m o pełnej dowolności drzwi (dowolne wymiary, montowane na panel lub zlicowane ze ścianą).

Kliknij i zobacz film naszej komory demonstracyjnej

Ostatnia realizacja komory dla cateringu dietetycznego

Prosimy składać zamówienia na info@lns.com.pl Wycena i dobór urządzeń gratis!